DE SK CZ
01.02.2017

Hledáme lékaře pediatry

Přijmeme lékaře / lékařky s atestací v oboru pediatrie

28.01.2016

Příjmeme lékaře - rehabilitační a fyzikální medicína

Hledáme lékaře s atestací v oboru rehabilitace a fyzikální medicína

Všechny aktuality
Dnes je: 25.02.2020
Kontaktní formulář
>> REFERENCE >> Monika Šiňanská

Monika Šiňanská


zpět

    

 

 

 

 

 
 
 
Čo vnímame obe veľmi pozitívne je veľmi ústretový prístup riadiacich pracovníkov, ochotných pomôcť nám s čím sa len dá.
Presťahovali nás urýchlene do uvoľnenej izby v domove, keď sme museli rýchlo opustiť podnájom a nový sme mali až o niekoľko dní. Tak sme boli ubytované v domove, kde pracujem 5 dní. Potom nás presťahovali služobným autom do nového podnájmu, asi 10 min. pešo od pracoviska.
Dokonca sme dostali od zamestnávateľa nejaké kúsky nábytku a čiastočné vybavenie do kuchyne.
Ostatné maličkosti si pomaly dávame dokopy. Ľudia tu veľakrát darujú nepotrebné veci. Tak sme získali gauč do izby. Veríme, že takto získame aj práčku alebo postele. 
 
 No a práca na 100% úväzok v Nemecku je veľmi  vyčerpávajúca.
Stále sme v práci, nemáme skoro žiadne voľno a cítime sa na svojom oddelení zneužívané pre všetky druhy práce. Zmeny sú veľmi divne zorganizované, naraz máme aj 7-8 ranných zmien, potom jeden deň voľna a ďalších 7 popoludňajších. Nestačím si po jednej službe ani odpočinúť a prídem do ďalšej služby unavená ešte z predošlého dňa. A to na nás už vyvíjajú nátlak s nostrifikáciou, čo si tiež vyžaduje čas a plnú pozornosť. Vo februári, čo je najkratší mesiac majú na Slovensku 21 prac. dní a 4 víkendy. Ja mám 22 zmien, a len dvakrát po dva dni voľna za sebou a to som dokonca v mínusových hodinách.
 Zo začiatku som sa divila, prečo len niekoľko ľudí pracuje na plný úväzok. Teraz to už viem. Aj to viem, že ani ja neostanem na 100%, lebo som jednoducho fyzicky aj psychicky vyčerpaná. Tu je akýmsi národným športom, pri každej príležitosti sa nechať vypísať a tie čo pracujú (stále tie isté vrátane nás dvoch) sa upracujú až natoľko, že mi neostane nakoniec nič iné, len sa tiež dať vypísať, ak sa nechcem zrútiť! Prepáčte, ale toto slovo naozaj nie je prehnané.
Každý svoje peniaze dostane, žiadna krátená marodka, ako je to u nás.
Každý sa bojí krátenie mzdy, tu nič také nehrozí. Dokonca ani odmeňovanie, alebo príplatky podľa zásluh. Pracovník má malú motiváciu lepšie pracovať...
 A čo je pre mňa zo Slovenska veľmi ťažko pochopiteľné: byrokracia obrovských rozmerov. Prácu sme zvládli veľmi rýchlo, ale čo sa týka dokumentácie, ešte stále je to pre mňa záhada, čo všetko sa musí presne podľa predpisov zdokumentovať. 
 
 Snáď sa to časom zmení, keď sa lepšie zoznámime s prácou.
 
Monika Šiňanská a Viera Takáčová

zpět