DE SK CZ
01.02.2017

Hledáme lékaře pediatry

Přijmeme lékaře / lékařky s atestací v oboru pediatrie

28.01.2016

Příjmeme lékaře - rehabilitační a fyzikální medicína

Hledáme lékaře s atestací v oboru rehabilitace a fyzikální medicína

Všechny aktuality
Dnes je: 24.02.2020
Kontaktní formulář
>> REFERENCE >> Tomáš Kvasničák

Tomáš Kvasničák


zpět

 

 

 

 

 

 

 

Švajčiarsko ako krajina bol mojím veľkým snom, ktorý sa mi začal plniť tesne pred Vianocami (22. - 23. 12. 2014), kde som absolvoval pracovný pohovor v Domove dôchodcov v malebnej dedinke Kandersteg cca 60 km od Bernu.
 
Pohovor prebehol až nad moje očakávania veľmi hladko, nakoľko som využil skúsenosti z Nemecka, kde som pracoval cca 8 mesiacov. Pretože som splnil podmienky vzdelania, obdŕžal som od Pána Andreasa Burhlatera - Leiter, pracovné miesto na pozíciu Pflegefachmann a pracovný úväzok 100% nástup do práce 21.1.2014.
 
 
Začiatky sú všade ťažké a ani tu to nebolo inak, zvyknúť si na nových kolegov, obyvateľov domova, vedenie, mentalitu Švajčiarov mi pridalo pár starosti navyše. AHOK Schweizerhoff má 100 ročnú tradíciu, predtým plnilo úlohu hotela a teraz je to krásne miesto pre cca 35 ľudí. 

 

 
 
Pracovná doba začína v čase od 6.55 - do 15.55, Domov má 3 poschodia. V rannej službe ( Fruhdienst) sú k dispozícií 3 sestry ( 1 musí byť vždy Examinierte/r, ďalšie 2 Pflegehelferin, Pflegehilfe). Každá kolegyňa ma na starosti jedno poschodie.( zahrňuje - rannú toaletu, podávanie liekov, ošetrovanie rán, aplikácia liekov - s.c, i.m.......... až po doprovod obyvateľa k raňajkám .).  
V čase cca 10.00 máme približne 15 minútovú prestávku na raňajky. Po raňajkách každá kolegyňa vie čo nasleduje, napr. sprchovanie, rozdelenie čistých uterákov, doplnenie hygienických potrieb.
Od 12.00 začína obed ktorý trvá celú hodinu, po obede majú obyvatelia cca 1 a pol čas pre seba kde oddychujú vo svojich izbách.
O 14.00 (Spatdienst) prichádza kolegyňa pre poobednú službu, stretávame sa v našej sesterskej miestnosti , urobíme spoločné zhrnutie dňa, kde každý z nás zhodnotí svoje poschodie a odovzdá dôležité informácie poobednej službe. Spravidla "ja", sa po odovzdaní služby poberiem k chystaniu liekov - kde kontrolujem lieky pre večer, noc, ráno a obed - to mi tak zaberie cca 1 a pol, k tomu konverzácia s lekárom a plus aplikácia s.c injekcií musí byť zvládnuté do 16.00.
O 16.00 sa ranná služba poberie domov, a prichádza ešte jedna sestra, ktorá je v práci do 22.30 ( Nachtdienst) pokiaľ nepríde nočná služba. Ešte by som podotkol, tí ktorí spĺňajú podmienky vzdelania a bývajú v okolí Kandersteg robia službu Pikett - Dienst -  čo znamená, že osoba ktorá má " Pikett" musí byť k dispozícií na telefónne v čase 16.00 - 7.15, prípade úrazu, úmrtia musí prísť do domova a zhodnotiť nutnosť situácie, kontaktovať lekára a na základe rozhodnutia lekára vykonať potrebné opatrenia, samozrejme táto služba je zaplatená.
 
Plusy práce vo Švajčiarsku - 1. Plat, 2. Profesionálny prístup, 3. Uznanie 4. Krásna príroda :-) 
Mínusy práce vo Švajčiarsku - 1. Samota, 2. Dialekt - BernDeustch :-( 3. Náklady na život
 
Chcel by som sa veľmi poďakovať predovšetkým pánovi Babicovi za cenné rady pri úspešnom hľadaní práce v CH, pánovi Guldinovi a celému realizačnému tímu, ktorí pri mne stáli. Veľké Merci :) 
S pozdravom
Tomáš Kvasničák
 

 

 


zpět