DE SK CZ
01.02.2017

Hledáme lékaře pediatry

Přijmeme lékaře / lékařky s atestací v oboru pediatrie

28.01.2016

Příjmeme lékaře - rehabilitační a fyzikální medicína

Hledáme lékaře s atestací v oboru rehabilitace a fyzikální medicína

Všetky aktuality
Dnes je: 20.02.2020
1 CHF = 0 EUR
Kontaktní formulář
>> REFERENCIE >> Helena Ondroušková

Helena Ondroušková


späť

 

 

 

 

 

 

 

 

Ráda bych se podělila o zkušenosti z "pracovního" pohovoru, který jsem absolvovala 13.2. v nemocnici Tiefenau, Bern na oddělení intenzivní péče.

Předem bych chtěla konstatovat, hlavně pro potencionální uchazeče/ky, že se opravdu není čeho bát a veškeré vynaložené úsilí a snaha za to vše rozhodně stojí.

Zkouška byla jednodenní. Měla jsem možnost pod dohledem staniční sestry pracovat jako sestra na oddělení intenzivní péče. Byla jsem seznámena s personálem oddělení a vedoucím lékařem, který se mě během dne občas na něco pozeptal,aby si také udělal představu o mých znalostech. Byla jsem velice příjemně překvapena jak rovnocenně se mnou sestry ale i lékaři komunikovali a zacházeli.

Co se oddělení týče: oddělení má celkem 12 lůžek, z toho 4 lůžka určená pouze ke krátkodobému sledování pacienta po operaci a sledování vitálních parametrů. Na každou směnu je určená sestra, která se o tyto pacienty během služby stará ve spolupráci s oš. personálem. 

Ostatní lůžka jsou pouze pro pacienty vyžadující intenzivní monitoring, u kterých již došlo k selhání některého z životně důležitých tělních systémů.

Skladbu pacientů na oddělení tvoří hlavně pacienti s polytraumatem či kardiálně selhávající ale v 90% s nutností umělé plicní ventilace. Proto byla pro mne právě dobrá znalost UPV a všeobecně ventilátorů a jejich režimů obrovskou výhodou při pohovoru.

Také jsem byla překvapena materiálem a léčivy, které jsou srovnatelné a téměř stejné jako ty, které běžně používáme v Čechách. Dost léků a infuzních roztoků jsem již znala z Čech a stejně tak materiál používaný k celkové péči o pacienta. Např. při hygieně, polohování ale i materiál používaný u převazů. Je to opravdu velmi podobné a principielně srovnatelné s našimi pomůckami.

Co se přístrojové techniky týče, jistě mi dáte zapravdu, že se liší oddělení od oddělení, tudíž bylo jiné, než jsem znala z Čech ale rozhodně nic těžkého na naučení. Takže zhruba stejné vybavení, které je k vidění u nás na oddělení ARO: monitor, ventilátor, dávkovače, pumpy ale i invazivní měření ART, CVT, PICCO atd. Takto zhruba vypadá přístrojová technika u každého lůžka pacienta. Navíc je pouze počítač na každém boxu, to si troufám říct, že u nás není běžně dostupné:)

Když bych měla pohovor celkově zhodnotit, myslím, že po pracovní stránce jsem byla velmi dobře připravena a naučena z Čech (myslím tím předchozí práci na oddělení ARO), tudíž mě téměř nic nezaskočilo. Nároky na sestru jsou téměř stejné jako v Čechách ale s naprosto odlišným finančním ohodnocením :-) Jedinou překážkou je jazyková bariéra, se kterou se ale počítá a nikdo po Vás nechce hned zázraky. Hold žádný učeň z nebe nespadl :-) Jak se u nás říká.   

Helena Ondroušková


späť