DE SK CZ
01.02.2017

Hledáme lékaře pediatry

Přijmeme lékaře / lékařky s atestací v oboru pediatrie

28.01.2016

Příjmeme lékaře - rehabilitační a fyzikální medicína

Hledáme lékaře s atestací v oboru rehabilitace a fyzikální medicína

Všetky aktuality
Dnes je: 20.02.2020
1 CHF = 0 EUR
Kontaktní formulář
>> REFERENCIE >> Naděžda Kozáková

Naděžda Kozáková


späť

 

 

 

 

 

 

 

Dobrý večer, 
 
vše dopadlo výborně. Vše jsem s pomocí paní Vosáhlové a pana Ulma zvládla a od 1.12.2013 pracuji jako porodní asistentka ve Spital Zweisimmen. 
 
Je tedy pravda, že to byla docela slušná fuška. Vše vyběhat, zařídit, vyplnit, poslat a tak dále, zkrátka spousta úředního papírování a to nejen v ČR, ale také zde ve Švýcarsku. Musela jsem zařídit pojištění, konto v bance, nahlásit se na obecní správu. 
 
 
Když jsem obdržela dokumenty ze Švýcarského červeného kříže, vyplnila jsem je, zaplatila požadovanou částku 500 CHF a čekala na uznání vzdělání. To mi přišlo během měsíce, tedy v červnu. V červenci jsem dělala zkoušku z němčiny v Praze v Goethově institutu, ovšem jen úroveň B1. Dále jsem ovšem na němčině pracovala a agentura AV CARE mě nabízela zaměstnavatelům ve Švýcarsku. B2 certifikát zatím nemám, ale nevadilo to. Když už vypadalo, že ze všeho sejde kvůli řeči, tak koncem října, mi volala paní Vosáhlová, že má pro mě pracovní nabídku ze Švýcarska. 
 
Ve dnech 11. - 14. 11. 2013 jsem jela na pracovní zkoušku. Líbila jsem se jim, ovšem problém byla a je řeč. Jsem v nemocnici, kde užívají hojně dialekt, který se musím ještě naučit. Vzali mě a jsem zatím jako praktikantka s polovičním platem, ale já jsem nesmírně ráda i za tuhle šanci, která mi byla umožněna. Původně jsem měla být praktikantkou jen v prosinci a pak by se vidělo dál, ale ta řeč je problém, takže jsem praktikantkou i v lednu. 
 
Jak jsem již psala, jsem velmi ráda za takovou šanci a budu dělat vše proto, abych zde mohla zůstat a pracovat. Jde o to, že zde v nemocnici, kde jsem, slouží porodní asistentky jen po jedné, čili musím umět dokonale spisovnou němčinu, rozumět jejich dialektu a k tomu se doučit alespoň základy francouzštiny, protože některé klientky jsou z francouzského kantonu. Tak snad vše zvládnu a budu tu moci zůstat. Prostředí je tu velmi krásné, zdravotní péče na úrovni, lidé milí a dost zdravotnického personálu pochází z Německa. Jsem velmi spokojená.
 
Jinak v pátek jedu domů, do České republiky, vánoční svátky mám totiž volné, což je naprosto skvělé. 
 
Děkuji vám za vše, za pomoc v začátcích a za umožnění takové krásné životní zkušenosti a přeji mnoho dalších spokojených uchazečů o zaměstnání.
 
Mějte se hezky a krásné vánoční svátky.
 
S pozdravem N. Kozáková

späť